Опубліковано

Як виготовляють мило ручної роботи?

     Натуральне мило сьогодні настільки популярне, що майже у кожного знайдеться якийсь друг чи знайомий який варить мило.  Ми зустрічаємо мило ручної роботи на поличках магазинів на ярмарках отримуємо чи купуємо його в подарунок але далеко не всі знають, як насправді виготовляється мило.  Давайте ж розбиратись.

Мило з готової основи

Мило ручної роботи виготовляють двома методами. Один з найпопулярніших це мило з готової основи.  Таку основу можна купити в магазинах для миловаріння.  Зазвичай мило з готової основи виглядає дуже симпатично та цікаво.  Таке мило переважно яскравих кольорів воно буває у формі квіточок, сердечок, ведмедиків та інших оригінальних форм.  Воно буває таке симпатичне, що його шкода використовувати як мило.  І насправді ми не рекомендуємо використовувати його постійно.

Мильна основа виготовляється в першу чергу для того, щоб було зручно її переплавляти та виготовляти мило на власній кухні.  Така основа дуже пластична,  але все мило з основи не дуже добре милиться, і назвати його натуральним також не можна.  Мильна основа складається майже на 50% з гліцерину,  а також інших не надто корисних добавок.  Дуже часто основа може містити агресивні ПАРи такі як Содіум лаурил сульфат та інші.  При цьому миловари, які готують мило на власній кухні дуже часто навіть не уявляють,  що до його складу  можуть додаватися агресивні ПАРи,  бо вони погано розбираються у складі мильної основи.
Лише окремі миловари, які виготовляють мило на кухні добре знається на компонентах і обирають основу дуже ретельно.  Перевірити це можна тільки спробувавши шматочок.  Якісне мило буде давати м’яку та ніжну піну і порівняно швидко змилюється.
До речі в нашому магазині можна купити натуральну основу для виготовлення рідкого мила, шампуню та засобів для миття посуду та прибирання – калійну пасту. 

Мило з нуля: холодний і гарячий спосіб

Ще один вид мила ручної роботи – це мило з нуля.  Таке мило виготовляється з рослинних олій, які омилюються розчином каустичної соди.  В більшості випадків мило з нуля  – це якісне натуральне мило.
Виключення становлять окремі мила,  які для кращого вигляду розфарбовують сумнівними фарбами та додають ароматизаторів замість ефірних олій.  В такому випадку якісний склад мила нівелюється шкідливими добавками,  які дуже часто викликають алергію та подразнення шкіри.
Як ж саме виготовляють мило ручної роботи?  Спочатку ретельно продумують рецептуру.  Потрібно розрахувати її так, щоб олії омилилися майже повністю з невеликим залишком. Цей надлишок буде доглядати за шкірою.  Також ретельно потрібно продумати склад олії. Кожна олія в милі має свою зону відповідальності.  Одна олія робить так,  що мило буде якісно очищувати (за це в милі відповідає кокосова олія),  інша олія додає м’якості та піни,  ще одна робить так щоб мило не сушило, а навпаки пом’якшувало шкіру.  Переважно гарну рецептуру миловар отримують методом численних спроб і помилок.
Після  складання рецептури виготовляється саме мило.  Для цього олії нагрівають на водяній бані.  В цей же час готують розчин гідроксиду натрію або каустичної соди. Коли олії та розчин соди є однаковими за температурою, їх ретельно перемішують блендером, поки суміш не загустіє та  не стане схожою на пюре.  Після цього мило розливають у форми.
На наступний день його виймають, ріжуть і відправляють на полиці дозрівати.  Мило може дозрівати від двох тижнів до кількох місяців.
Є ще інший альтернативний спосіб виготовлення мила він називається гарячий спосіб.  Все робиться як у попередньому, але отримане пюре вариться протягом кількох годин.  Таким чином пришвидшується процес дозрівання.  Зайва вода випаровується, і мило готове до споживання вже на наступний день
Мило з нуля, особливо мило виготовлене гарячим способом виглядає не так привабливо як мило з основи.  Його набагато важче залити у витончені форми.  Таке мило зазвичай розливають одну велику форму, а наступного дня ріжуть на прямокутні бруски.  Але таке мило набагато краще за якістю,  воно добре милиться та доглядає за шкірою.  Тому незважаючи на свій не надто привабливий вигляд, натуральне мило зараз таке популярне.
Варто спробувати тільки один раз дійсно натуральне мило. Як більше не хочеться купувати магазинні мила.  Якісне натуральне мило від Фабрики натхнення можна купити в нашому магазині у цьому розділі. 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *